Školička Motýlek

A to jsme my! 

 

Mgr. Petra Doleželová - Zakladatelka, ředitelka

Školičku jsem založila v červnu 2016 pro své dvě děti. Byla to úžasná doba a jsem za své tehdejší rozhodnutí a odhodlání moc ráda. Při práci s dětmi jsem hodně zjistila o dětech i o sobě. A pak jsem potkala Simonku, která školku vedla dalších pár let a nyní si se svou malou Viktorkou užívá rodičovskou...zkušenost. Ve všech ohledech se snažíme neustále zlepšovat.

Nejsme školka pro každého rodiče, ale určitě jsme školkou pro každé dítě. Věřím, že jsme našli ideální polohu mezi totálním anarchistánem na straně jedné a vojenskou sevřeností na straně druhé. Děti učíme, ale také jim necháváme prostor pro jejich volnou hru. Jsme v přírodě opravdu hodně - pořádáme několik výletů týdně, venku jíme, často i spíme, ale když počasí tak vlídné není, jdeme do divadel, jsme více ve školce, více tvoříme.

Po odchodu mém a Simčiném se ukázalo sestavení nového dream teamu být největší výzvou! Já se výzev nebojím, tuto přijímám a hned za pár řádků vám představuji dámy s jiskrou v oku ☺

Mé místo je nyní v naší Základní škole Mezi stromy. 

 

Bc. Hana Čechová - Vedoucí školičky, odborný pedagog, administrátor

V roce 2013 jsem absolvovala svou úplně první praxi v mateřské škole a v tu chvíli jsem věděla, že práce s dětmi bude ta správná cesta, kterou se chci ubírat. Po maturitě na Střední pedagogické škole v Krnově - obor Předškolní a mimoškolní pedagogika - jsem se věnovala následujícímu bakalářskému studiu na Ostravské univerzitě – obor Sociální pedagogika, kde jsem načerpala další zkušenosti především z praxí ve volnočasových centrech, dětských domovech, školních družinách a v mateřských školách. Obor jsem v roce 2021 úspěšně dokončila. Při studiu jsem ve svém volném čase, kterého však nebylo mnoho, pracovala ve školce, hlídala děti, dělala dobrovolnici a organizátorku na dětských, sportovních a kulturních akcích v Ostravě a okolí.

Absolvovala jsem také několik přednášek, seminářů a kurzů, ze kterých jsem získala certifikát - Strategie řízení mateřské školy, Asertivní chování ve školském zařízení, Hudební a hudebně pohybové činnosti v praxi, Dramatická výchova v mateřské škole, Diagnostika dětské kresby, Rozvoj smyslového vnímání u dětí předškolního věku, Význam hry v životě předškolního dítěte, Adaptace dětí v mateřské škole, Kurz menželů Kopřivových - Respektovat a být respektován, a mnoho dalších. 

Mezi mé záliby patří nejrůznější kreativní a tvořivé činnosti, horská turistika, cestování s rodinou, přítelem a přáteli po České republice i zahraničí, fitko, cvičení, tanec, dlouhé procházky a výlety, focení přírody, objevování nových míst a starání se o naši kočičku. Také si ráda zahraji tenis nebo volejbal. Neodmítnu ani lyžování, plavání, jízdu na kole či in-line bruslích.

Specializuji se především na celkový chod školičky, komunikaci s rodiči, adaptaci nových dětí, zábavné, kreativní a naučné aktivity, pohybovovou a enviromentální výchovu, hudební a hudebně-pohybové činnosti, výtvarné a pracovní činnosti... 

Jsem holka z vesnice, takže pololesní pedagogika je mi opravdu velmi blízká.
A co se budu snažit dětem v Motýlkovi nabídnout? Rozhodně spoustu pohybu a nádherných dní strávených ve školce i přírodě, nejrůznější aktivity pro přirozené rozvíjení prosociálního chování, úcty a respektu - jak k sobě tak k ostatním. 
Od dětí naopak očekávám nefalšovaný dětský smích, radost a celkovou spokojenost. 

 

Julie Koželuhová - Montessori specialista, odborný pedagog

Práci s dětmi jsem se chtěla věnovat prakticky celý život, proto pro mě střední pedagogická škola v Kroměříži byla jasnou volbou. Po úspěšném ukončení studia maturitou jsem ještě rok a půl studovala na Masarykově univerzitě v Brně obor Ruština a dějepis, ale nebylo to pravé ořechové. Po ukončení jsem se začala plně věnovat práci v mateřské škole. Nejdříve dva a půl roku v brněnské školce a poté dva a půl roku v Montessori školce v Ostravě. Tento vzdělávací směr je mi velmi blízký a myšlenky Marie Montessori mě inspirují při práci s dětmi. Během let v práci jsem z vlastní iniciativy postupně absolvovala několik doplňkových kurzů a získala certifikáty z Montessori pedagogiky, Respektovat a být respektován, Plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku, Záchranářské minimum, Poradce pro výživu a několik dalších. Svoji práci miluji a dětem dávám maximum z načerpaných znalostí a zkušeností.

Sport a zdravý životní styl patří k mému životu od malička. Pocházím z malého městečka na jihu Moravy, v samé srdci Slovácka, z Uherského Hradiště. Několikrát v týdnu chodím do fitka, tam jsem ve svém živlu. Často chodím na hory a do přírody, ráda cestuji. Nejradši trávím čas se svými přáteli a rodinou venku nebo na skleničce dobrého vína.

Mým životním mottem nevzdávat se, jsem bojovnice a věřím, že co mě nezabije, to mě posílí, a že můj čas je to nejčtenější, co můžu někomu dát.

 

Simona Zlámalová - Odborný pedagog

Práce s dětmi mi byla vždy blízká, a proto se v tomto oboru chci neustále vzdělávat a zlepšovat. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Přerově a nyní dokončuji obor předškolní a mimoškolní pedagogika na VOŠ. Mimo praxi v různých mateřských školách jsem pracovala jako vychovatelka a asistentka pedagoga na základní škole. V létě působím jako vedoucí na příměstských táborech, kde si s dětmi užíváme spoustu zábavy.

Celý život bydlím na vesnici a ráda trávím čas v přírodě, proto je mi koncept školičky sympatický. Taky ráda fotím, bruslím, lyžuju a chodím po horách. Nejraději ovšem trávím čas se svými nejbližšími.

Dětem mohu nabídnout různé pohybové aktivity, tvoření, výtvarné činnosti a taky spoustu zábavných her.