Školička Motýlek

Školička Motýlek je umístěna v prvním patře rodinného domu, který je součástí vilové čtvrti poblíž zastávky Ředitelství Vítkovic na ulici Maixnerově v Ostravě - Vítkovicích. Byt 3+1 má rozlohu necelých 100 m^2. Dva z pokojů jsou veliké, jeden menší.

Jeden velký pokoj - modrý - slouží pro raní jógu, řízené činnosti, odpolední odpočinek a příležitostné hraní s dřevěnými kolejemi a vláčky. Druhý velký pokoj je herničkou pro děti, ve které děti najdou nejrůznější dřevěné hračky a hračky, které pomáhají rozvíjet jemnou motoriku. Děti mají k dispozici také nejrůznější společenské hry, puzzle, pexeso, stavebnice, kostky a mnoho dalšího materiálu pro stavbu čehokoliv. 

Další pokoj je pokoj podkrovní - nachází se v druhém patře domu. Je velmi světlý, útulný a je herničkou inspirovanou Montessori. Nabízí především Montessori pomůcky a výukové hry pro děti mladšího i předškolního věku. 

Nejmenší pokoj slouží pro odkládání matrací, podložek na spaní, ložního prádla. Také je tam kuchyň, která dětem slouží jako jídelna, ale také jako místnost pro výtvarnou a tvořící činnost. 

K rodinnému domu náleží zahrada o výměře asi 550 m^2, na které je vytvořeno veliké pískoviště, přírodní chodníčky, bahniště, vodní hrátky, velká hrací plocha, kopec s tunelem, dřevěný domeček s kuchyňkou uvnitř, množství úkrytů a altánek s posezením pro děti. V létě mají děti k dispozici také bazén. 

Nejbližší koncepcí jsou mi lesní školky. Otevřít lesní školky v geometrickém středu Ostravy se jeví jako nereálné :-) Za velikou výhodu tohoto místa považuji fakt, že tramvají či autobusem se dokážeme do 20 minut dopravit do všech směrů na velmi krásná místa - Bělský les, Komenského sady, povodí Odry, Ostravice, Hrabová. Kolem 40 minut pak Vřesina, ZOO, atd.

 

INTERIÉR A EXTERIÉR ŠKOLIČKY

 

MONTESSORI PODKROVNÍ HERNA