Školička Motýlek

Školička Motýlek je umístěna v prvním patře rodinného domu, který je součástí vilové čtvrti poblíž zastávky Ředitelství Vítkovic na ulici Maixnerově v Ostravě - Vítkovicích. Byt 3+1 má rozlohu necelých 100 m^2. Dva z pokojů jsou veliké, jeden menší.

Jeden velký pokoj - modrý - slouží pro raní jógu a odpolední odpočinek a příležitostné hraní na hracím koberci. Druhý velký pokoj je velmi světlý a je herničkou inspirovanou Montessori. Nabízím především Montessori hračky, výukové hry pro děti předškolního věku, dřevěné hračky, hračky, které pomáhají rozvíjení grafomotoriky. Také ovšem stavebnici a mnoho materiálu pro stavbu železnice.

Malý pokoj slouží pro odkládání matrací, podložek na spaní, ložního prádla. Také je tam kuchyň, která bude dětem sloužit jako jídelna, ale také jako místnost pro výtvarnou a tvořící činnost. 
K rodinnému domu náleží zahrada o výměře asi 550 m^2, na které je vytvořeno veliké pískoviště, přírodní chodníčky, bahniště, velká hrací plocha, množství úkrytů, posezení pro děti.

Nejbližší koncepcí jsou mi lesní školky. Otevřít lesní školky v geometrickém středu Ostravy se jeví jako nereálné:-) Za velikou výhodu tohoto místa považuji fakt, že tramvají či autobusem se dokážeme do 20 minut dopravit do všech směrů na velmi krásná místa - Komenského sady, Bělský les, povodí Odry, Ostravice, Hrabová, kolem 40 minut pak Vřesina, ZOO, atd.