Školička Motýlek

A to jsme my! 

 

Mgr. Petra Doleželová - zakladatelka, ředitelka

Školičku jsem založila v červnu 2016 pro své dvě děti. Byla to úžasná doba a jsem za své tehdejší rozhodnutí a odhodlání moc ráda. Při práci s dětmi jsem hodně zjistila o dětech i o sobě. A pak jsem potkala Simonku, která školku vedla dalších pár let a nyní si se svou malou Viktorkou užívá rodičovskou...zkušenost. Ve všech ohledech se snažíme se neustále zlepšovat.

Nejsme školka pro každého rodiče, ale určitě jsme školkou pro každé dítě. Věřím, že jsme našli ideální polohu mezi totálním anarchistánem na straně jedné a vojenskou sevřeností na straně druhé. Děti učíme, ale také jim necháváme prostor pro jejich volnou hru. Jsme v přírodě opravdu hodně - pořádáme několik výletů týdně, venku jíme, často i spíme, ale když počasí tak vlídné není, jdeme do divadel, jsme více ve školce, více tvoříme.

Po odchodu mém a Simčiném se ukázalo sestavení nového dream teamu být největší výzvou! Já se výzev nebojím, tuto přijímám a hned za pár řádků vám představuji dámy s jiskrou v oku:-) 

Mé místo je nyní v naší Základní škole Mezi stromy. 

 

Bc. Hana Čechová - vedoucí školky, pedagog

V roce 2013 jsem absolvovala svou úplně první praxi v mateřské škole a v tu chvíli jsem věděla, že práce s dětmi bude ta správná cesta, kterou se chci ubírat. Po maturitě na Střední pedagogické škole v Krnově - obor Předškolní a mimoškolní pedagogika - jsem se věnovala následujícímu bakalářskému studiu na Ostravské univerzitě – obor Sociální pedagogika, kde jsem načerpala nové zkušenosti především z praxí ve volnočasových centrech, dětských domovech, školních družinách a v mateřských školách. Obor jsem v roce 2021 úspěšně dokončila. Ve svém volném čase, kterého však nebylo mnoho, jsem například hlídala děti, dělala dobrovolnici na dětských, sportovních a kulturních akcích.

Mezi mé záliby patří kreativní činnosti, horská turistika, cestování s rodinou, přítelem a přáteli po České republice i zahraničí, fitko, procházky, focení přírody a starání se o naši kočičku. Také si ráda zahraji tenis nebo volejbal. Určitě neodmítnu ani jízdu na kole či in-line bruslích.

Absolvovala jsem také několik přednášek, seminářů a kurzů, ze kterých jsem získala certifikát - Strategie řízení mateřské školy, Asertivní chování, Hudebně pohybové činnosti v praxi, Dramatická výchova v mateřské škole, Diagnostika dětské kresby, Respektovat a být respektován...

Specializuji se na komunikaci s rodiči, adaptaci nových dětí, zábavné a naučné aktivity ve školce i v přírodě, pohybové aktivity, enviromentální výchovu, hudební a hudebně-pohybové činnosti, výtvarné, pracovní, kreativní činnosti...

A co se budu snažit dětem v Motýlkovi nabídnout? Rozhodně spoustu pohybu a nádherných dní strávených ve školce i přírodě, nejrůznější zábavné, kreativní činnosti, aktivity pro přirozené rozvíjení prosociálního chování, úcty a respektu - jak k sobě tak k ostatním. Od dětí naopak očekávám nefalšovaný dětský smích, radost a celkovou spokojenost. 

 

Julie Koželuhová - Montessori specialistka, pedagog

Práci s dětmi jsem se chtěla věnovat prakticky celý život, proto pro mě střední pedagogická škola v Kroměříži byla jasnou volbou. Po úspěšném ukončení studia maturitou jsem ještě rok a půl studovala na Masarykově univerzitě v Brně obor Ruština a dějepis, ale nebylo to pravé ořechové. Po ukončení jsem se začala plně věnovat práci v mateřské škole. Nejdříve dva a půl roku v brněnské školce a poté dva a půl roku v Montessori školce v Ostravě. Tento vzdělávací směr je mi velmi blízký a myšlenky Marie Montessori mě inspirují při práci s dětmi. Během let v práci jsem z vlastní iniciativy postupně absolvovala několik doplňkových kurzů a získala certifikáty z Montessori pedagogiky, Respektovat a být respektován, Plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku, Záchranářské minimum, Poradce pro výživu a několik dalších. Svoji práci miluji a dětem dávám maximum z načerpaných znalostí a zkušeností.

Sport a zdravý životní styl patří k mému životu od malička. Pocházím z malého městečka na jihu Moravy, v samé srdci Slovácka, z Uherského Hradiště. Několikrát v týdnu chodím do fitka, tam jsem ve svém živlu. Často chodím na hory a do přírody, ráda cestuji. Nejradši trávím čas se svými přáteli a rodinou venku nebo na skleničce dobrého vína.

Mým životním mottem nevzdávat se, jsem bojovnice a věřím, že co mě nezabije, to mě posílí, a že můj čas je to nejčtenější, co můžu někomu dát.

 

Dominik Plachký - pedagog 

Hned po tom, co se mi narodil malý bratr, jsem věděl, že se chci věnovat rozvoji a výchově dětí, další generace. Byl jsem dlouhodobým skautem a stal jsem se i jedním z hlavních a vedoucích členů skautské organizace v Opavě. Poté jsem nastoupil na střední pedagogickou a zdravotní školu do Krnova, kde jsem se v tom, že chci pracovat s dětmi, pouze utužil. Po zvládnutí střední školy jsem studoval Masarykovu Univerzitu v Brně - oborem pedagogika. Nyní se nacházím zase v Opavě, kde na Slezské Univerzitě studuji sociální patologii a prevenci, která má k pedagogice a výchově blízko.

Mezi mé záliby patří sporty - jak letní, tak i zimní. Dlouhou dobu jsem hrál fotbal, basketbal a přičichl jsem i k volejbalu. Také jsem složil maturitu z tělocviku, kde jsem se plno věcem naučil, hlavně jak učit sport. Nejraději trávím čas se svými přáteli, rodinou a nebo spolužáky.

Mým mottem je to pokaždé zkoušet dokud to jde a nevzdávat se. Nevadí, že se něco nepovede na první nebo druhý pokus, ale důležité je si z toho pokaždé něco vzít, ať už pozitivního nebo negativního a poučit se.

 

Alena Dvořáková - kuchařka

Před 36 lety, mi rodiče dali jméno Alena, najdete mě u plotny, kde kouzlím, občas doslova...

Řadu let jsem se pracovně věnovala seniorům, kde jsem cítila naplnění a smysluplnost.

V roce 2018 jsem se stala mámou, což mi změnilo život a já pochopila lásku.. 

Když byly Ele 2 roky, vrátila jsem se částečně do práce a hledala jsem tak hlídání. Do úzkého výběru padly jesle Motýlek, což byla nejlepší volba. Pro Elu i pro mě, nenahraditelný rok.. A když byly Ele  roky 3, nastoupila do školky, já se vrátila do práce naplno a pochopila, že nepřetržitý provoz a rodina jde těžko dohromady.

Když se mi naskytla příležitost vařit pro Spolek šťastných dětí, byla to pro mě, jako pro vyučenou kuchařku jasná volba, výzva, osud...

A tak jsem tady, s vámi a pro vás. 
Alena