Školička Motýlek

1. Snídaně (v případě Motýlka - dopolední svačinky)
a) Jaro, léto - čerstvě odšťavněný džus, ovoce, buchta (hlavní ingredience ovoce, oříšky, semínka), raw tyčinky, kaše (viz níže)
b) podzim, zima - kaše (jáhlová, pohanková, amarantová, z quiny) s dušeným ovocem, sušeným ovocem, datlemi, semínky nebo opět buchty (střídají se druhy ořechů s různým ovocem)

2. Oběd - polévka
a) Jaro, léto - raw polévky, zeleninové polévky - sezóní a místní zelenina
b) podzim, zima - především vývary z masa, kostí, dlouho vařené. Zeleninové polévky jejichž základem je vývar z masa. Slzovka. 

3. Oběd - hlavní chod
a) Jaro, léto - méně příloh, více salátů, osvěžující a schlazující pokrmy.
b) Podzim, zima - zelí, kapusta, hutná zahřívací jídla, eliminace salátů. Domácí kompotované ovoce.

4. Odpolední svačinka
a) Jaro, léto - syrová zelenina, zeleninové saláty, bezlepkové buchty, chléb.
b) Podzim, zima - Bezlepkové pečivo vlastní výroby bez použití náhražkových muk, dýňový chleba, domácí pomazánky (avokádová, papriková), zeleninový nákyp...

V kuchyni při přípravě polévek, hlavních chodů i pomazánek používám velmi často luštěniny a přirozeně bezlepkové obiloviny. Maso budou mít děti 1 krát týdně (kuřecí, krůtí nebo hovězí v kvalitě bio), 1 krát týdně rybu.

Pitný režim - děti mají možnost volby mezi čajem či vodou, Podzim - jaro -  bylinkové, nebo domácí (jablečný hruškový, se skořicí, hřebíčkem). Celoročně bylinkové čaje vhodné pro dané období, filtrovaná voda (všechny připravované pokrmy jsou z filtrované vody). Vaření je na ohni (plynový sporák) v titanových hrncích.