Školička Motýlek

Jesličky - to není dům ani hračky. To nejzásadnější jsou lidé, kteří mu vdechnou duši, lásku, porozumění. Lidi si vybíráme velice pečlivě - přijímacím pohovorem je u nás obsolvování několika dní ve školce po boku našich zkušených paních učitelek. Snažíme se, aby byl tým vyvážený a byly v něm různé osobnosti.

Zde jsou!

 

Mgr. Petra Doleželová - ředitelka 

V jesličkách zodpovídám za výběr zaměstnanců, administrativu, přijímání nových dětí, prostor. V prvních týdnech budu v jesličkách také pracovat. Věřím, že společně budujeme místo a tým, který dětem bude bezpečným prostorem, útulným domečkem plným hodných tet, které budou dětem oporou při jejich prvním odloučením od rodičů. Ze čtyřleté zkušenosti, kterou máme se školičkou věřím, že mnoho z toho, co nám funguje, dokážeme přenést zde. Více o mě v sekci školka a škola.

Mé místo je nyní v naší Základní škole Mezi stromy (www.skolamezistromy.cz)

 

Barbara Havlásková - vedoucí jesliček, komunikace s rodiči ohledně každodenního provozu, chůva

Jsem maminkou syna Kryšpína, který si mě vybral proto, aby mě naučil, co je v životě opravdu důležité.. 

Láska. Bezpodmínečná a nekonečná. A nebát se být sama sebou. Tak se snažím žít. 

Chtěla bych tuhle životní zkušenost šířit dál v našich jesličkách s vašimi dětmi. Taky věřím, že upřímná komunikace a přítomný okamžik jsou hnací silou všeho dobrého... 

A pokud uvěříme, že děti jsou naším zrcadlem, máme vyhráno. Nalezneme štěstí...

Když mi bylo pět let, maminka mi neustále říkala, že štěstí je klíčem k životu. Když jsem šel do školy, ptali se mě, co chci být, až vyrostu.
Napsal jsem "šťastný"...
Řekli mi, že jsem úkol špatně pochopil.
A já jim řekl, že oni nepochopili život.
(John Lennon)

 

Kateřina Kupková - chůva, kuchařka

Jmenuji se Káťa a mám dvě velké slečny. Když mi vyrostly rozhodla jsem si udělat kurz chůvy pro děti do zahájení školní docházky a zasvětit svůj život prácí s nejmenšími dětmi, občas jim i něco dobrého zdravého uvařit. 

Práce s dětmi mě naplňuje a mám radost z každého krůčku, který dítě udělá vpřed.

Jsem spolehlivá a starostlivá, chápu, že každé dítě je jedinečné a musí si najít své. Ráda děti sleduji jak si rozvíjí své schopnosti a dovednosti. 

Spravedlivost, trpělivost a hlavně pochopení pro dítě v každé situaci. 

“Chválit a povzbuzoval dítě je stokrát účinnější než hrozit a trestat."
(Orison Swett Marden) 

 

Lucie Červenková - chůva

Jmenuji se Lucka  jsem maminkou dvou osobností Elišky (19 let) a Jakuba (14 let). Jsou mou motivací, inspirací a učiteli. Vždycky jsem se cítila nejlépe mezi dětmi. Obdivuji jejich upřímnost a bezprostřednost. Práce v jeslích mě naplňuje a vím, že v ní budu nadále pokračovat, zdokonalovat se a provádět vaše děti krůček po krůčku k velkým krokům. Především pak k samostatnosti a zodpovědnosti jejich počínání. 

Dospělí vidí svět takový, jaký je. Děti ho vidí, jaký by mohl být. Všichni dospělí byli dětmi, ale málo si na to pamatují. 

Jedině děti vědí, co hledají. 

(Antoine de Saint-Exupéry) 

 

Alena Dvořáková - kuchařka

Před 36 lety, mi rodiče dali jméno Alena, najdete mě u plotny, kde kouzlím, občas doslova...

Řadu let jsem se pracovně věnovala seniorům, kde jsem cítila naplnění a smysluplnost.

V roce 2018 jsem se stala mámou, což mi změnilo život a já pochopila lásku.. 

Když byly Ele 2 roky, vrátila jsem se částečně do práce a hledala jsem tak hlídání. Do úzkého výběru padly jesle Motýlek, což byla nejlepší volba. Pro Elu i pro mě, nenahraditelný rok..

Když byly Ele 3 roky, nastoupila do školky, já se vrátila do práce naplno a pochopila, že nepřetržitý provoz a rodina jde těžko dohromady.

Když se mi naskytla příležitost vařit pro spolek šťastných dětí, byla to pro mě, jako pro vyučenou kuchařku jasná volba, výzva, osud...

A tak jsem tady, s vámi a pro vás.  Alena