Školička Motýlek

Jesličky - to není dům ani hračky. To nejzásadnější jsou lidé, kteří mu vdechnou duši, lásku, porozumění. Lidi si vybíráme velice pečlivě - přijímacím pohovorem je u nás obsolvování několika dní ve školce po boku našich zkušených paních učitelek. Snažíme se, aby byl tým vyvážený a byly v něm různé osobnosti - od hodné a nekonečně trpělivé babičky, přes energickou ženu plnou nápadů a elánu až k hodné čarodějce, která obalí vaše dítě pozorností. A z každé z nich si Váš prcek nasaje to, co potřebuje. Zde jsou!

Ředitelka:

Petra Doleželová

V jesličkách zodpovídám za výběr zaměstnanců, administrativu, přijímání nových dětí, prostor. V prvních týdnech budu v jesličkách také pracovat. Věřím, že společně budujeme místo a tým, který dětem bude bezpečným prostorem, útulným domečkem plným hodných tet, které budou dětem oporou při jejich prvním odloučením od rodičů. Z 3,5 leté zkušenosti, kterou máme se školičkou věřím, že mnoho z toho, co nám funguje, dokážeme přenést zde. Více o mě v sekci školka a škola.

Mé místo je nyní v naší komunitní škole.

Zástupkyně:

Simona Jendryková

„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“
– Charles Farrar Browne

V jesličkách budu kaučovat chůvy, budu jim dlouhodobě pomáhat a vést je. Společně přeneseme metody, jež nám fungují ve školce. Budu zde také pro rodiče.

Po mé osobní zkušenosti ve státní školce, ale i v jiných předškolních zařízeních je pro mě alternativní školička jedinou volbou. Kladu důraz na individuální péči a vzdělávání u každého dítěte dle jeho vlastních potřeb, ale to bohužel v počtu 28 dětí v třídách státní školky není možno aplikovat. Předškolní výchova a vzdělávání dítěte je pro fyzický i duševní vývoj dítěte vůbec tou nejdůležitější fázi života.

 

Vedoucí jesliček:

Dana Dohnalová

V jesličkách mám na starosti svůj tým a péči o něj, hladkou organizaci, informace pro rodiče, smlouvy s rodiči. Hlavně a především ovšem, děti :-)

Po padesátce ke mně začala pomalu přicházet trpělivost. Navíc jsem zatoužila jsem po tom, najít si práci, kterou vnitřně považuji za skutečně smysluplnou. Opustila jsem zaměstnání v obchodní branži, práci orientovanou především na výkon. Po nějaké době jsem zjistila, že mě přitahují maličcí.

Když se narodilo první vnouče, začala jsem svět kolem sebe vnímat úplně jinak.  V r. 2019 jsem absolvovala kurz chůvy.  Jsem otevřená moudrům vývojových psychologů.  Po ukončení kurzu jsem, inspirována vnučkou, zamířila k batolatům.  Raduji se z jejich úsměvů, vnímám opravdovost jejich pláče.

Věřím na učení nápodobou. Věřím v to, že méně je někdy více. Chci dětem poskytovat inspiraci, klid a bezpečí. A také nezbytná pravidla a řád. Přeji si maličké nenásilně seznamovat s přírodou, s prostými věcmi okolo nás.   

 Mám ráda přírodu a potřebuji ji ke spokojenému životu. A jsem přesvědčena o tom, že důležité je umět nalézat radost a lásku uvnitř sebe.

Paní kuchařka i chůva

Lucie Keszeghová Červenková

Ve jesličkách budu v dopoledních hodinách kuchařkou a v odpoledních hodinách budu chůvou pro vaše děti. Jsem dospělák s dětskou duší. Mám ráda děti, přírodu a ráda se učím novým věcem.  Dětem umím především naslouchat a dát každému tolik, co potřebuje. To se mi díky Motýlka splnilo.  Těším se na naší spolupráci. 

Chůvy:

Helena Kaspříková

Jsem vyučena pánskou krejčovou a tak šiju, pletu,háčkuji, vyrábím pletené košíky z papíru, dělám ubrouskovou metodu, zkouším různé ruční prace, které občas zahlédnu v televizi nebo na internetu,  výroba betlému a doplňků k němu, ráda chodím do přírody, odkud vždycky přitáhnu něco,co se hodí k mým koníčkům :-)) Ráda vařím.

 Jsem otevřená zkoušet novoty, tím bývám nadšena, takže se nebráním učit se novým věcem. V jesličkách se budu věnovat tvoření s dětmi, písničkám a básničkám, které by byly spojeny s pohybem a potažmo i s tanečkama.

 

Barbara Havlásková

Jsem maminkou devítiletého Kryšpína, který si mě vybral proto, aby mě naučil, co je v životě opravdu důležité.. 

Láska. Bezpodmínečná a nekonečná. A nebát se být sama sebou. Tak se snažím žít. 

Chtěla bych tuhle životní zkušenost šířit dál v našich jesličkách s vašimi dětmi. Taky věřím, že upřímná komunikace a přítomný okamžik jsou hnací silou všeho dobrého... 

A pokud uvěříme, že děti jsou naším zrcadlem, máme vyhráno. Nalezneme štěstí...

 

Když mi bylo pět let, maminka mi neustále říkala, že štěstí je klíčem k životu. Když jsem šel do školy, ptali se mě, co chci být, až vyrostu.

Napsal jsem "šťastný"...

Řekli mi, že jsem úkol špatně pochopil.

A já jim řekl, že oni nepochopili život.

John Lennon

 

Romana Kollerová

Práce s dětmi byla od dětství mým snem. Na SpgŠ jsem pro velký počet uchazečů nebyla přijata, takže jsem vystudovala gymnázium a můj život se ubral jiným směrem. Po pár letech jsem se k práci s dětmi alespoň částečně dostala, jezdila jsem na ozdravné pobyty, školy v přírodě a letní tábory.
No a v roce 2017 se mi splnil sen a já se stala součástí našeho báječného Motýlka.
Práce s dětmi je úžasná a zcela mě naplňuje.
Sice úplně nepatřím mezi manuálně zručné šikulky, které s dětmi nadšeně tvoří, ale moc mě baví učit dětičky nové říkanky, básničky, písničky, které obvykle spojuji s pohybovou aktivitou, a také divadélko, které jsme s malými motýlky ve školičce hrávali podle různých pohádek. Ráda jim čtu či vykládám pohádky a různá povídání o přírodě.

Děti jsou čisté, dychtivé a úžasné bytosti, které do sebe všechny nové vjemy a poznatky nasávají jako houby. Proto jim zábavnou a nenásilnou formou dávejme jen to nejlepší z nás.