Školička Motýlek

Jesličky - to není dům ani hračky. To nejzásadnější jsou lidé, kteří mu vdechnou duši, lásku, porozumění. Lidi si vybíráme velice pečlivě - přijímacím pohovorem je u nás obsolvování několika dní ve školce po boku našich zkušených paních učitelek. Snažíme se, aby byl tým vyvážený a byly v něm různé osobnosti.

Zde jsou!

 

Mgr. Petra Doleželová - ředitelka 

V jesličkách zodpovídám za výběr zaměstnanců, administrativu, přijímání nových dětí, prostor. V prvních týdnech budu v jesličkách také pracovat. Věřím, že společně budujeme místo a tým, který dětem bude bezpečným prostorem, útulným domečkem plným hodných tet, které budou dětem oporou při jejich prvním odloučením od rodičů. Ze čtyřleté zkušenosti, kterou máme se školičkou věřím, že mnoho z toho, co nám funguje, dokážeme přenést zde. Více o mě v sekci školka a škola.

Mé místo je nyní v naší Základní škole Mezi stromy (www.skolamezistromy.cz)

 

Barbara Havlásková - komunikace s rodiči ohledně každodenního provozu, vedoucí jesliček, chůva

Jsem maminkou syna Kryšpína, který si mě vybral proto, aby mě naučil, co je v životě opravdu důležité.. 

Láska. Bezpodmínečná a nekonečná. A nebát se být sama sebou. Tak se snažím žít. 

Chtěla bych tuhle životní zkušenost šířit dál v našich jesličkách s vašimi dětmi. Taky věřím, že upřímná komunikace a přítomný okamžik jsou hnací silou všeho dobrého... 

A pokud uvěříme, že děti jsou naším zrcadlem, máme vyhráno. Nalezneme štěstí...

Když mi bylo pět let, maminka mi neustále říkala, že štěstí je klíčem k životu. Když jsem šel do školy, ptali se mě, co chci být, až vyrostu.
Napsal jsem "šťastný"...
Řekli mi, že jsem úkol špatně pochopil.
A já jim řekl, že oni nepochopili život.
(John Lennon)

 

Kateřina Kupková - chůva, kuchařka

Jmenuji se Káťa a mám dvě velké slečny. Když mi vyrostly rozhodla jsem si udělat kurz chůvy pro děti do zahájení školní docházky a zasvětit svůj život prácí s nejmenšími dětmi, občas jim i něco dobrého zdravého uvařit. 

Práce s dětmi mě naplňuje a mám radost z každého krůčku, který dítě udělá vpřed.

Jsem spolehlivá a starostlivá, chápu, že každé dítě je jedinečné a musí si najít své. Ráda děti sleduji jak si rozvíjí své schopnosti a dovednosti. 

Spravedlivost, trpělivost a hlavně pochopení pro dítě v každé situaci. 

“Chválit a povzbuzoval dítě je stokrát účinnější než hrozit a trestat."
(Orison Swett Marden) 

 

Mgr. Mária Tvrdá - chůva

Jsem maminkou dvou synů Luďka a Tomáše. Synové jsou již dospělí, jsem i manželkou a  babičkou vnuka Ondřeje.

Po maturitě na SEŠ v Košicích jsem pracovala jako mzdová účetní, pak jako sekretářka a odborná referentka. Také jsem překládala z anglického, ruského i německého jazyka.

Po mateřské dovolené jsem pracovala jako sociální pracovnice v Domově pro seniory  FM.

Pomohla jsem po sociální stránce založit Boromeum, nyní Gaudium, kde jsem byla sociální pracovníci.

Od roku 2000 jsem pracovala na BOO v Ostravě jako diecézní koordinátorka programů pro střední věk a seniory. Zaučovala jsem mládež dívky i chlapce na práci v sociálních službách. 

Při práci jsem si již ve vyšším věku dala přihlášku na Ostravskou univerzitu - Katedru Speciální Pedagogiky,  kterou jsem úspěšně zakončila při vykonávání povinných praxí v roce 2006, na OSU - Ostrava mám státnici z Logopedie a Psychopedie. 

Mám zkoušku na OSU OSTRAVA i z předškolní pedagogiky.

Promoce jsem měla v roce 2006 a právo užívat  před jménem Bc. Pokračovala jsem v magisterském studiu na Masarykově Univerzitě v Brně - Pedagogické Fakultě - Katedra Speciální Pedagogiky,  kterou  jsem úspěšně ukončila v roce 2008 s právem používat před jménem Mgr.

Učím již 8 let při důchodu v Ostravě, Starém a Novém Bohumíně, Havířově.

Mám zkušenosti i s prací s dětmi v družině. Jsem i trenérkou paměti jak pro dospělé tak i pro děti, Společnost pro mozkový jogging Praha.

Absolvovala jsem Akreditovaný kurz vzdělávání dle Pedagogiky Marie Montessori.

Ráda zpívám a tančím. Teď ale více zpívám a to v chrámovém sboru, ráda maluji a mám ráda ruční práce, čtení knih, malování na hedvábí. A především mám ráda děti,  ráda je vidím šťastné, usměvavé i spokojené!

 

Alena Dvořáková - kuchařka

Před 36 lety, mi rodiče dali jméno Alena, najdete mě u plotny, kde kouzlím, občas doslova...

Řadu let jsem se pracovně věnovala seniorům, kde jsem cítila naplnění a smysluplnost.

V roce 2018 jsem se stala mámou, což mi změnilo život a já pochopila lásku.. 

Když byly Ele 2 roky, vrátila jsem se částečně do práce a hledala jsem tak hlídání. Do úzkého výběru padly jesle Motýlek, což byla nejlepší volba. Pro Elu i pro mě, nenahraditelný rok..

Když byly Ele 3 roky, nastoupila do školky, já se vrátila do práce naplno a pochopila, že nepřetržitý provoz a rodina jde těžko dohromady.

Když se mi naskytla příležitost vařit pro spolek šťastných dětí, byla to pro mě, jako pro vyučenou kuchařku jasná volba, výzva, osud...

A tak jsem tady, s vámi a pro vás.  Alena