Školička Motýlek

Jesličky - to není dům ani hračky. To nejzásadnější jsou lidé, kteří mu vdechnou duši, lásku, porozumění. Lidi si vybíráme velice pečlivě - přijímacím pohovorem je u nás obsolvování několika dní ve školce po boku našich zkušených paních učitelek. Snažíme se, aby byl tým vyvážený a byly v něm různé osobnosti - od hodné a nekonečně trpělivé babičky, přes energickou ženu plnou nápadů a elánu až k hodné čarodějce, která obalí vaše dítě pozorností. A z každé z nich si Váš prcek nasaje to, co potřebuje. Zde jsou!

Ředitelka:

Petra Doleželová

V jesličkách zodpovídám za výběr zaměstnanců, administrativu, přijímání nových dětí, prostor. V prvních týdnech budu v jesličkách také pracovat. Věřím, že společně budujeme místo a tým, který dětem bude bezpečným prostorem, útulným domečkem plným hodných tet, které budou dětem oporou při jejich prvním odloučením od rodičů. Ze čtyřleté zkušenosti, kterou máme se školičkou věřím, že mnoho z toho, co nám funguje, dokážeme přenést zde. Více o mě v sekci školka a škola.

Mé místo je nyní v naší Základní škole Mezi stromy (www.skolamezistromy.cz)

Zástupkyně:

Simona Jendryková

„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“
– Charles Farrar Browne

V jesličkách budu kaučovat chůvy, budu jim dlouhodobě pomáhat a vést je. Společně přeneseme metody, jež nám fungují ve školce. Budu zde také pro rodiče.

Po mé osobní zkušenosti ve státní školce, ale i v jiných předškolních zařízeních je pro mě alternativní školička jedinou volbou. Kladu důraz na individuální péči a vzdělávání u každého dítěte dle jeho vlastních potřeb, ale to bohužel v počtu 28 dětí v třídách státní školky není možno aplikovat. Předškolní výchova a vzdělávání dítěte je pro fyzický i duševní vývoj dítěte vůbec tou nejdůležitější fázi života.

Vedoucí jesliček:

Jana Lukšíková

Děti jsou to nejcennější co máme. Od dětství jsem věděla, že chci pracovat s dětmi, být zdravotní sestra a pomáhat dětem v nemocnici. Proto jsem se rozhodla vystudovat zdravotnickou školu. Během studia jsem se setkala s postiženými dětmi, proto vím, kolik lásky, péče a trpělivosti tyto děti potřebují. Jedny z nekrásnějších vzpomínek z praxe jsou chvíle strávené v dětském kojeneckém ústavu.

Po škole jsem absolvovala kurz Chůva, díky kterému jsem měla možnost pracovat s dětmi v jesličkách s Montessori hernou. Později jsem jako AU PAIR  odcestovala do zahraničí a více jak rok jsem měla možnost starat se o 1,5 letou holčičku, poznávat nové zvyky, kulturu a jazyk.

Nejkrásnější odměnou je, když vidím na malých tvářích štastný úsměv, zaujetí pro objevování nových věcí a zvonivý dětský smích a já mohu k tomu přispívat.

 

Dana Dohnalová

V jesličkách mám na starosti svůj tým a péči o něj, hladkou organizaci, informace pro rodiče, smlouvy s rodiči. Hlavně a především ovšem, děti :-)

Po padesátce ke mně začala pomalu přicházet trpělivost. Navíc jsem zatoužila jsem po tom, najít si práci, kterou vnitřně považuji za skutečně smysluplnou. Opustila jsem zaměstnání v obchodní branži, práci orientovanou především na výkon. Po nějaké době jsem zjistila, že mě přitahují maličcí.

Když se narodilo první vnouče, začala jsem svět kolem sebe vnímat úplně jinak.  V r. 2019 jsem absolvovala kurz chůvy.  Jsem otevřená moudrům vývojových psychologů.  Po ukončení kurzu jsem, inspirována vnučkou, zamířila k batolatům.  Raduji se z jejich úsměvů, vnímám opravdovost jejich pláče.

Věřím na učení nápodobou. Věřím v to, že méně je někdy více. Chci dětem poskytovat inspiraci, klid a bezpečí. A také nezbytná pravidla a řád. Přeji si maličké nenásilně seznamovat s přírodou, s prostými věcmi okolo nás.   

 Mám ráda přírodu a potřebuji ji ke spokojenému životu. A jsem přesvědčena o tom, že důležité je umět nalézat radost a lásku uvnitř sebe.

Paní kuchařka i chůva

Lucie Keszeghová Červenková

Ve jesličkách budu v dopoledních hodinách kuchařkou a v odpoledních hodinách budu chůvou pro vaše děti. Jsem dospělák s dětskou duší. Mám ráda děti, přírodu a ráda se učím novým věcem.  Dětem umím především naslouchat a dát každému tolik, co potřebuje. To se mi díky Motýlka splnilo.  Těším se na naší spolupráci.

Barbara Havlásková

Jsem maminkou devítiletého Kryšpína, který si mě vybral proto, aby mě naučil, co je v životě opravdu důležité.. 

Láska. Bezpodmínečná a nekonečná. A nebát se být sama sebou. Tak se snažím žít. 

Chtěla bych tuhle životní zkušenost šířit dál v našich jesličkách s vašimi dětmi. Taky věřím, že upřímná komunikace a přítomný okamžik jsou hnací silou všeho dobrého... 

A pokud uvěříme, že děti jsou naším zrcadlem, máme vyhráno. Nalezneme štěstí...

 

Když mi bylo pět let, maminka mi neustále říkala, že štěstí je klíčem k životu. Když jsem šel do školy, ptali se mě, co chci být, až vyrostu.

Napsal jsem "šťastný"...

Řekli mi, že jsem úkol špatně pochopil.

A já jim řekl, že oni nepochopili život.

John Lennon