Školička MotýlekŠkolička vznikla a je provozována za přispění evropských fondů. Děkujeme.

Už 1. ledna 2020 přivítáme děti v naší úplně nové školičce pro nejmenší! Zařízení pojme denně 12 dětí ve věku od 1. až do 3 let (až do dosažení 4. roku věku). O děti budou celodenně pečovat dvě kvalifikované tety. Všechny jsou buď už dávno maminkami, dokonce i babičky! Většina z nich má delší zkušenost s prací s dětmi. Všechny prošly zaškolením v naší školičce Motýlek, která nyní funguje čtvrtým rokem.

Jesličky obývají veliký dvoupatrový rodinný dům v klidné vilové čtvrti v Ostravě - Vítkovicích a pěknou zahradu se vzrostými stromy, poskytujícími přirozený stín. Nedaleko objektu je krásný a veliký park, kde s dětmi budeme chodit na vycházky.

Prostory domu jsem velkorysé. Na děti čekají dvě propojené herničky s montessori prvky, největší pokoj bude sloužit tělocvičně, dále bude jeden pokoj jen na spinkání dětí na dřevěných postýlkách. Veliká kuchyň umožní nejen samotné stravování dětí, ale i instalaci kuchyňky pro děti, kde si děti budou moci samy oplachovat nádobí (nebojte, my to po nich umyjeme :-)) i připravovat svačinky. Zároveň to bude oplachovatelný prostor, kde děti budou moci pracovat s plastelínou i barvičkami.

Jednou týdně bude probíhat kroužek preventivní logopedie, zpívání s klavírem či kytarou, muzikoterapie pro nejmenší, jóga pro prťata.

Rána a dopoledne patří procházkám, hře na zahradě, nácviku samostatnosti, vyrábění, cvičení.

Adresa: Kořenského 42, Ostrava - Vítkovice